چرا لوله های HDPE برای کاربردهای خانگی ایده آل هستند

لوله ها به دلیل موادی که انتقال می دهند و شرایط محیطی که باید تحمل کنند، مستعد آسیب هستند. به عنوان مثال، بارندگی کم در چند سال اخیر منجر به تغییر رطوبت خاک شده است که می تواند باعث جابجایی و شکستن لوله ها شود و منجر به هدر رفتن آب تصفیه شده شود. سرمایه گذاری در اتصالات لوله پلی اتیلن PE100 از این اتفاق جلوگیری می کند، زیرا اتصالات لوله پلی اتیلن مقاومت در برابر ترک خوردگی محیطی و شیمیایی فوق العاده ای دارند.

لوله هایی که به شدت مورد استفاده قرار می گیرند، به ویژه برای توزیع آب خانگی و سیستم های آب صنعتی یا آبیاری، به ویژه در معرض فشاری هستند که می تواند منجر به نشت و شکستگی شود. این سیستم های لوله کشی باید مقادیر قابل توجهی آب را به یک شبکه گسترده انتقال دهند و تغییرات در شرایط زیرزمینی می تواند بر پایداری لوله ها تأثیر منفی بگذارد.

مشکلات با سیستم لوله های آب
این سیستم های لوله ای اطمینان می دهند که آب منتقل شده از آلودگی ها و سایر مواد مضر در امان است. با این حال، مواقعی وجود دارد که خطرات ناشی از خود لوله است. به عنوان مثال، در سیستم های ساخته شده از لوله های فلزی، زمانی که آب و اکسیژن با فولاد یا آهن برهم کنش می کنند، خوردگی و زنگ زدگی ایجاد می شود و منبع آب را آلوده می کند. در موارد شدید، آسیب می تواند ساختار لوله را تضعیف کند و باعث شکسته شدن لوله ها و قطع جریان آب به بقیه قسمت های شبکه شود.

لوله HDPE تحت تأثیر جلبک، قارچ یا باکتری قرار نمی گیرد. در برابر سایش هر گونه مواد جامد موجود در سوسپانسیون، مانند ضایعات فاضلاب یا دوغاب معدن، بسیار مقاوم است. برخلاف لوله های فولادی که به اندود داخلی، گالوانیزه یا پوشش داخلی و خارجی نیاز دارند. لوله پلی پلی اتیلن PE100 Acu-Tech خورده یا سل نمی شود و قابلیت جریان خود را در طول زمان حفظ می کند، برخلاف لوله های فولادی که می توانند زنگ بزنند و در برابر جریان مقاومت ایجاد کنند.

مشکلات رایج لوله ها در برنامه های روستایی
مشابه سیستم های توزیع آب شهری، لوله های روستایی منبع مطمئن و مطمئن آب برای آبیاری و سایر نیازهای مشابه را تضمین می کنند.

کیفیت آب مزرعه در این سیستم ها به ویژه با توجه به عواملی مانند سطح pH و میزان آهن در اولویت قرار دارد. به عنوان مثال، سطوح بالای نمک های کلسیم و منیزیم باعث سختی آب می شود و نه تنها برای خاک مضر است بلکه برای لوله ها نیز مضر است. محتوای بالای کلسیم می تواند باعث ایجاد لایه های آهکی (کربنات کلسیم) شود و مانع انتقال آب در لوله شود.

 

ماهیت سیستم های روستایی نیز می تواند بر لوله ها تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، افزایش فشار هنگام شروع یا توقف ناگهانی جریان آب می‌تواند باعث ضربه‌های چکش آب یا شوک‌های هیدرولیکی شود که منجر به آسیب می‌شود، مگر اینکه لوله‌ها به درستی محکم شده باشند یا قفل‌های هوا بتوانند از آن خارج شوند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.